sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Miodowe Święto Dzierżoniowa
2023-06-12 11:57

Lato zapowiada się w Dzierżoniowie ciekawie i radośnie, a to za sprawą imprezy pod nazwą Miodowe Święto Dzirżoniowa. Zaplanowano szereg atrakcji, nie tylko w terminie trzydniowej imprezy, ale także w każdy weekend! Szczegóły poniżej, zapraszamy!


Duża, trzydniowa impreza plenerowa w sierpniu – Miodowe Dni Dzierżoniowa - i cykl imprez na Wale Szwedzkim oraz minifestyny placach zabaw. Tak będzie wyglądał tegoroczny sezon imprez na świeżym powietrzu w Dzierżoniowie. Jakie gwiazdy zobaczymy na scenach?

 

Wał Szwedzki zatętni życiem kulturalnym

 

Sezon imprez plenerowych na Wale Szwedzkim otworzy 24 czerwca „Poezja na murach” - impreza, która wreszcie po latach pandemicznych wraca na swoje miejsce. Gwiazdami na scenie na murach miejskich będą: Karolina Łopuch i Maciej Czemplik, Mariusz Kiljan oraz zespół Czerwony Tulipan.

 

Natomiast w niedzielę na scenie amfiteatru przy Wale Szwedzkim królować będzie młodzież z amatorskiego ruchu artystycznego Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Przedstawiciele sekcji wokalnych, instrumentalnych i tanecznych zaprezentują się podczas imprezy kończącej zajęcia w tym roku szkolnym, czyli ARA END.

 

Coolturalne Piątki prze całe wakacje

 

Wał Szwedzki będzie też tętnił życiem w każdy wakacyjny piątek. Co tydzień planowane są koncerty, imprezy taneczne i dla dzieci – a wszystko w ramach Coolturalnych Piątków, które z rynku (z powodu remontu) przenoszą się właśnie na tereny zielone przy murach miejskich.

 

Kulminacja sezonu

 

Będzie nią trzydniowe Miodowe Święto Dzierżoniowa. Od 25 do 27 sierpnia na placu targowym pojawią się nie tylko prezentacje najmłodszych lokalnych artystów, ale też wiele koncertów zespołów i gwiazd. Wystąpią m.in. Anna Karwan, Michał Szczygieł, Miejskie Granie oraz Łydka Grubasa. Czeka nas też przegląd orkiestr dętych m.in. z Hiszpanii, Włoch, Czech oraz Miejskiej Orkiestry Dętej z Dzierżoniowa wraz z wokalistkami. A to nie koniec atrakcji – każdy weekend to także animacje dla placach zabaw dla najmłodszych.

 

Minifestyny na placach zabaw:

 

  • 7.07 - plac zabaw przy ul. Pięknej,
  • 14.07 - plac zabaw przy ul. Wesołej,
  • 21.07 - plac zabaw na os. Złotym,
  • 28.07 - plac zabaw przy ul. Klonowej,
  • 04.08 - plac zabaw przy ul. Kolejowej,
  • 11.08 - plac zabaw przy ul. Kopernika,
  • 18.08 - plac zabaw przy ul. Brzegowej,
  • 25.08 - plac zabaw na os. Kolorowym.

 

Łączymy pokolenia to już tradycja

 

Nie zabraknie oczywiście imprezy kończącej wakacje, czyli festynu „Łączymy Pokolenia” na terenie Alei Bajkowych Gwiazd 2 września. Szczegóły tego wydarzenia niebawem.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: