To już 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Orkiestra w tym roku gra na rzecz walki z sepsą - zarówno dla młodych, jak i starszych - w każdym wieku! WOŚP wspiera również Głuszyca. Już 29 stycznia każdy mieszkaniec Głuszycy może wspomóc akcję poprzez dorzucenie swojego wkładu - czy to do puszki wolontariuszy kwestujących na ulicach, czy to biorąc udział w finałowym wydarzeniu w Centrum Kultury - MBP.
Od godz. 8:00 odbędzie się pokazowa kąpiel morsów na urokliwym trzecim stawie w Głuszycy organizowana przez Klub Dobra Energia Głuszyca. W Parku Jordanowskim o godz. 10:00 wraz z lokalnym pasjonatem historii Grzegorzem Czepilem będzie można pójść na rodzinny spacer „szlakiem głuszyckich tajemnic”, a po spacerze napić się aromatycznej kawy i herbaty, na którą zapraszają właściciele „Jadła”.
Finałowe granie w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP rozpocznie się o godz. 15.00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wykona Głuszycka Orkiestra Dęta, a potem zagra swój koncert. Ok. godz.15.30 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej zaprezentują, jak fachowo i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Warto przyjść i zobaczyć, jak pomóc drugiemu człowiekowi potrzebującemu pomocy. Ok. godz. 16 zobaczymy pokaz walk w wykonaniu uczestników klubu Teakwon-do Taipan z Głuszycy, a ok. 16.30 swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują tancerze ze Szkoła Tańca Cordex w Wałbrzychu.
Gwiazda wieczoru pojawi się na scenie o godz. 17. Będzie to zespół ze Śląska – Maciej Lipina & Ścigani, którzy grają rocka i bluesa. Zespół jest oddany temu brzmieniu i od 20 lat koncertuje po całej Polsce. Sekcja rytmiczna wraz z rasowym wokalem i gitarą zagwarantują niezapomniane wrażenia muzyczne. Muzyka „Ściganych” rozbudza emocje, energetyzując publiczność. Będzie się działo!
W czasie finału wystąpią także uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala, a także Maria Kuźma – zwyciężczyni konkursu „Wałbrzych na talent”. Będzie także „słodki kącik” prowadzony przez panie z Rady Kobiet.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale wrzut do puszki wolontariuszy bardzo mile widziany.
Zapraszamy! Zagrajmy razem! „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- dużych i małych”!
Źródło: gluszyca.pl
Trzeci singiel promujący album "Czarny Żółty Biały" wałbrzyskiej grupy SILENTlive ujrzał właśnie światło dzienne. Muzycy udostępnili w internecie utwór pn. "Szczęście – część II".
czytaj więcejDzięki zaangażowaniu wójt gminy Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wychowawców i instruktorów od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy każdego roku jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jak mówili sami uczestnicy – dzięki tej płycie, zostanie po nas ślad.
czytaj więcejPierwszy dzień Festiwalu Gitarowego otworzył występ Marka Andrzejewskiego - autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Tego dnia wystąpił również Jakub Niedoborek, który należy do czołówki polskiej gitarystyki. Wychowanek Katowickiej Akademii Muzycznej. Te muzyczne spotkanie odbyło się w Browarze Jedlinka.
Drugiego dnia Festiwalu w kościele przy ulicy Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju odbył się koncert "AMOR CON CHORDES" to poznański zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę dawną. Grupę charakteryzuje bardzo ciekawe instrumentarium - oprócz instrumentów popularnych takich jak gitara, kontrabas czy skrzypce muzycy wykorzystują również lutnię, fidel, theorbę, cajon i wiele innych. Repertuar klasyczny tego zespołu wzbogacony jest o muzykę ludową celtycką i katalońską. Zespół tworzy również autorskie kompozycje stylizowane na twórczości epoki renesansu. W składzie zespołu występują: Joanna Kreft, Bartłomiej Marusik, Henryk Kasperczak oraz Marcin Chenczke.
Internetowy przewodnik promujący muzykę klasyczną oraz sztukę współczesną np. street art to projekt, na który Fundacja Camerata Varsovia otrzyma wsparcie z UE w wysokości ponad 286 tys. zł.
E-przewodnik informacji kulturalnej jest skierowany do twórców, amatorów i entuzjastów w szczególności muzyki klasycznej, ale również do osób poszukujących informacji o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na Mazowszu i w kraju. Oprócz przewodnika powstanie również specjalny moduł społecznościowy - forum, na którym użytkownicy będą mogli wymieniać się informacjami o najciekawszych inicjatywach kulturalnych, pomysłami, a także spostrzeżeniami na temat muzyki poważnej. To doskonała oferta zarówno dla warszawiaków, jak i turystów z całej Polski i z zagranicy. Informacje w przewodniku będą dostępne w języku angielskim. Dzięki zastosowanym systemom usprawniającym, będą mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne, w tym słabowidzące.
Demia Doberman Live Band reprezentujący mieszankę hip hopu i rocka został zwycięzcą tegorocznego przeglądu muzycznego Truskawka. Jury zwycięzcę wybrali jednogłośnie!
czytaj więcej