sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Warsztaty Wokalne Lubachów 2018
2018-08-20 09:57

Dzięki zaangażowaniu wójt gminy Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wychowawców i instruktorów od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy każdego roku jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jak mówili sami uczestnicy – dzięki tej płycie, zostanie po nas ślad.


Dla 30 uzdolnionych i rozśpiewanych uczniów z gminy Świdnica pierwszy tydzień wakacji upłynął pod znakiem siódmej edycji warsztatów wokalnych. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy pracowali nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach pt. „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” oraz” Mosty ponad słowami” przyszła kolej na realizację kolejnego pomysłu Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros.

Dzielna i pracowita grupa warsztatowa przez tydzień pracowała nad nową płytą w SSM w Lubachowie. Materiał nie był łatwy, piosenki i pieśni (bo i takie w repertuarze) z rozbudowanymi partiami chóralnymi, Mocna Ekipa Warsztatowa ogarnęła w mig, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna, Ani Lutz, Darka Jarosa 11 piosenek, które już w listopadzie br. będą prezentowane szerszej publiczności w ramach gminnych obchodów z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Na siódmej płycie znajdą się znane pieśni patriotyczne, ale również autorskie propozycje nawiązujące w swej treści i brzemieniu do tych właśnie wydarzeń.

Każdego roku uczestnicy muzycznych warsztatów korzystają z gminnego studia nagrań.

Z perspektywy tych 6 lat, możemy z przekonaniem powiedzieć, że były do trafnie ulokowane środki Zakupiony sprzęt pozwala na organizację nie tylko letniego, czy zimowego wypoczynku, ale przede wszystkim pomaga odkrywać muzyczne talenty wśród uzdolnionych uczniów z gminy Świdnica. Z pewnością nasi uczniowie pozostawili po sobie trwały ślad i zapisali piękne karty gminnej oświaty i kultury – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Przypomnijmy. Gminne Studio Nagrań z którego każdego roku korzystają Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie zakupiony na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

Źródło: 30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: