Dzięki zaangażowaniu wójt gminy Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wychowawców i instruktorów od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy każdego roku jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jak mówili sami uczestnicy – dzięki tej płycie, zostanie po nas ślad.
Dla 30 uzdolnionych i rozśpiewanych uczniów z gminy Świdnica pierwszy tydzień wakacji upłynął pod znakiem siódmej edycji warsztatów wokalnych. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy pracowali nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach pt. „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” oraz” Mosty ponad słowami” przyszła kolej na realizację kolejnego pomysłu Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros.
Dzielna i pracowita grupa warsztatowa przez tydzień pracowała nad nową płytą w SSM w Lubachowie. Materiał nie był łatwy, piosenki i pieśni (bo i takie w repertuarze) z rozbudowanymi partiami chóralnymi, Mocna Ekipa Warsztatowa ogarnęła w mig, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna, Ani Lutz, Darka Jarosa 11 piosenek, które już w listopadzie br. będą prezentowane szerszej publiczności w ramach gminnych obchodów z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Na siódmej płycie znajdą się znane pieśni patriotyczne, ale również autorskie propozycje nawiązujące w swej treści i brzemieniu do tych właśnie wydarzeń.
Każdego roku uczestnicy muzycznych warsztatów korzystają z gminnego studia nagrań.
Z perspektywy tych 6 lat, możemy z przekonaniem powiedzieć, że były do trafnie ulokowane środki Zakupiony sprzęt pozwala na organizację nie tylko letniego, czy zimowego wypoczynku, ale przede wszystkim pomaga odkrywać muzyczne talenty wśród uzdolnionych uczniów z gminy Świdnica. Z pewnością nasi uczniowie pozostawili po sobie trwały ślad i zapisali piękne karty gminnej oświaty i kultury – podkreśla wójt Teresa Mazurek.
Przypomnijmy. Gminne Studio Nagrań z którego każdego roku korzystają Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie zakupiony na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł
Źródło: 30minut.pl
W sobotę 15 grudnia o godz. 17:00 na największym w Polsce Jarmarku Bożonarodzeniowym na wrocławskim rynku odbędzie się Koncert Kolęd Edyty Nawrockiej. Z tej okazji artystka przygotowała niespodziankę dla wszystkich, którzy mieliby ochotę razem z nią zaprezentować się w świątecznym repertuarze przed kilkudziesięcio tysięczną publicznością. Każdy chcący się zgłosić powinien nagrać filmik na którym wykonuje dowolną kolędę lub pastorałkę (w języku polskim lub angielskim) i wysłać go na adres manager@edytanawrocka. pl.
Obscure Sphinks, Orchard, Belzebong, a także wiele innych mniej lub bardziej znanych zespołów metalowych przyjechało do Świdnicy w ramach muzycznych Zaduszek. To jednak nie koniec mocnych brzmień. Już jutro w Klubie Baszta wystąpią Disorder, Collision i Morte. Zaduszki nie muszą kojarzyć się z zadumą i smutkiem. Dla tych, którzy nie chcieli długiego weekendu spędzić wyłącznie na cmentarzach, czekało wiele atrakcji. Świdnickie kluby i bary przygotowały halloweenowe zabawy, zaś w Baszcie i Sali Teatralnej odbyły się koncerty zespołów metalowych.
Zespołu Budka Suflera szeroko przedstawiać nie trzeba. Przez trzydzieści osiem lat swojej nieprzerwanej działalności grupa wydała 23 albumy, wylansowała wiele przebojów. Milion sprzedanych egzemplarzy stało się nokautującym wynikiem w dziejach polskiego rynku muzycznego. Zespół otrzymał wszystkie możliwe nagrody, wygrał wszystkie możliwe plebiscyty polskiego rynku muzycznego. Utwory takie jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Jest taki samotny dom” ... stały się hymnami pokoleniowymi. Po prawie czterdziestu latach Budka Suflera nadal zapełnia największe polskie obiekty swoimi koncertami. Koncert „Cień wielkiej góry” jest elementem nowego artystycznego projektu pod nazwą LIVE & STUDIO.
W ramach obchodów XXXV Jubileuszowego Sezonu Artystycznego, Filharmonia Sudecka zaprasza na wydarzenie artystyczne Jimi Hendrix symfonicznie. Koncerty odbędą się 28 września w hali OSiR w Wałbrzychu przy ul. Wysockiego o godzinie 10.00 – dla młodzieży szkolnej i o godzinie 19.00 dla wszystkich melomanów. Koncert wykonuje Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska oraz Tomasz Grabowy – bass, Robert Jarmużek - keyb. Łukasz Sobolak – drums oraz soliści: Jorgos Skolias – vocal, Leszek Cichoński – guit. & voc, Łukasz Łyczkowski – vocal. Jimi Hendrix jest powszechnie uważany za najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę rockowego w historii, a jednocześnie jest jedną z najbardziej znanych postaci w historii muzyki rockowej.
Po 15 latach pojawia się nowa płyta zespołu „Defekt Muzgó”. Legenda polskiego Punk Rocka odchodzi nieco od swojego pierwotnego stylu. Na albumie usłyszymy zatem zarówno mocne, rockowo brzmienia, jak i gitarowe ballady, a nawet elementy Reggae. Na płycie „Aniołowie” zagrali obecni oraz byli członkowie kapeli, jak również muzycy zaprzyjaźnieni z zespołem. Długo musieli czekać fani legendy polskiego Punk Rocka na ich nową płytę. Dla tych, którzy pamiętają sławny występ kapeli na festiwalu Jarocin, album może okazać się jednak zaskoczeniem.