Internetowy przewodnik promujący muzykę klasyczną oraz sztukę współczesną np. street art to projekt, na który Fundacja Camerata Varsovia otrzyma wsparcie z UE w wysokości ponad 286 tys. zł.
E-przewodnik informacji kulturalnej jest skierowany do twórców, amatorów i entuzjastów w szczególności muzyki klasycznej, ale również do osób poszukujących informacji o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na Mazowszu i w kraju. Oprócz przewodnika powstanie również specjalny moduł społecznościowy - forum, na którym użytkownicy będą mogli wymieniać się informacjami o najciekawszych inicjatywach kulturalnych, pomysłami, a także spostrzeżeniami na temat muzyki poważnej. To doskonała oferta zarówno dla warszawiaków, jak i turystów z całej Polski i z zagranicy. Informacje w przewodniku będą dostępne w języku angielskim. Dzięki zastosowanym systemom usprawniającym, będą mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne, w tym słabowidzące.
Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim krzewienie twórczości amatorskiej w takich dyscyplinach jak muzyka chóralna oraz śpiew solowy, muzyka kameralna, malarstwo, grafika oraz fotografia, teatr, taniec czy street art.
W ramach projektu powstaną również materiały w wersji drukowanej - ulotki i informator.
Tytuł projektu: Stworzenie i rozwój e-przewodnika informacji kulturalnej z uwzględnieniem twórczości amatorskiej muzyki klasycznej.
Beneficjent: Fundacja Camerata Varsovia
Całkowita wartość projektu: 381 792,00 zł
Kwota dofinansowania: 286 344,00 zł
Działanie: 6.1. Kultura
W sobotę 15 grudnia o godz. 17:00 na największym w Polsce Jarmarku Bożonarodzeniowym na wrocławskim rynku odbędzie się Koncert Kolęd Edyty Nawrockiej. Z tej okazji artystka przygotowała niespodziankę dla wszystkich, którzy mieliby ochotę razem z nią zaprezentować się w świątecznym repertuarze przed kilkudziesięcio tysięczną publicznością. Każdy chcący się zgłosić powinien nagrać filmik na którym wykonuje dowolną kolędę lub pastorałkę (w języku polskim lub angielskim) i wysłać go na adres manager@edytanawrocka. pl.
Obscure Sphinks, Orchard, Belzebong, a także wiele innych mniej lub bardziej znanych zespołów metalowych przyjechało do Świdnicy w ramach muzycznych Zaduszek. To jednak nie koniec mocnych brzmień. Już jutro w Klubie Baszta wystąpią Disorder, Collision i Morte. Zaduszki nie muszą kojarzyć się z zadumą i smutkiem. Dla tych, którzy nie chcieli długiego weekendu spędzić wyłącznie na cmentarzach, czekało wiele atrakcji. Świdnickie kluby i bary przygotowały halloweenowe zabawy, zaś w Baszcie i Sali Teatralnej odbyły się koncerty zespołów metalowych.
Zespołu Budka Suflera szeroko przedstawiać nie trzeba. Przez trzydzieści osiem lat swojej nieprzerwanej działalności grupa wydała 23 albumy, wylansowała wiele przebojów. Milion sprzedanych egzemplarzy stało się nokautującym wynikiem w dziejach polskiego rynku muzycznego. Zespół otrzymał wszystkie możliwe nagrody, wygrał wszystkie możliwe plebiscyty polskiego rynku muzycznego. Utwory takie jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Jest taki samotny dom” ... stały się hymnami pokoleniowymi. Po prawie czterdziestu latach Budka Suflera nadal zapełnia największe polskie obiekty swoimi koncertami. Koncert „Cień wielkiej góry” jest elementem nowego artystycznego projektu pod nazwą LIVE & STUDIO.
W ramach obchodów XXXV Jubileuszowego Sezonu Artystycznego, Filharmonia Sudecka zaprasza na wydarzenie artystyczne Jimi Hendrix symfonicznie. Koncerty odbędą się 28 września w hali OSiR w Wałbrzychu przy ul. Wysockiego o godzinie 10.00 – dla młodzieży szkolnej i o godzinie 19.00 dla wszystkich melomanów. Koncert wykonuje Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska oraz Tomasz Grabowy – bass, Robert Jarmużek - keyb. Łukasz Sobolak – drums oraz soliści: Jorgos Skolias – vocal, Leszek Cichoński – guit. & voc, Łukasz Łyczkowski – vocal. Jimi Hendrix jest powszechnie uważany za najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę rockowego w historii, a jednocześnie jest jedną z najbardziej znanych postaci w historii muzyki rockowej.
Po 15 latach pojawia się nowa płyta zespołu „Defekt Muzgó”. Legenda polskiego Punk Rocka odchodzi nieco od swojego pierwotnego stylu. Na albumie usłyszymy zatem zarówno mocne, rockowo brzmienia, jak i gitarowe ballady, a nawet elementy Reggae. Na płycie „Aniołowie” zagrali obecni oraz byli członkowie kapeli, jak również muzycy zaprzyjaźnieni z zespołem. Długo musieli czekać fani legendy polskiego Punk Rocka na ich nową płytę. Dla tych, którzy pamiętają sławny występ kapeli na festiwalu Jarocin, album może okazać się jednak zaskoczeniem.