sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Jimi Hendrix symfonicznie
2012-10-15 14:00


W ramach obchodów XXXV Jubileuszowego Sezonu Artystycznego, Filharmonia Sudecka zaprasza na wydarzenie artystyczne Jimi Hendrix symfonicznie. Koncerty odbędą się 28 września w hali OSiR w Wałbrzychu przy ul. Wysockiego o godzinie 10.00 – dla młodzieży szkolnej i o godzinie 19.00 dla wszystkich melomanów. Koncert wykonuje Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska oraz Tomasz Grabowy – bass, Robert Jarmużek - keyb. Łukasz Sobolak – drums oraz soliści: Jorgos Skolias – vocal, Leszek Cichoński – guit. & voc, Łukasz Łyczkowski – vocal. Jimi Hendrix jest powszechnie uważany za najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę rockowego w historii, a jednocześnie jest jedną z najbardziej znanych postaci w historii muzyki rockowej.


W 2003 roku muzyczny magazyn Rolling Stone, po raz kolejny honorował go mianem „najwybitniejszego” muzyka rockowego. Jimi był doskonałym, wprost perfekcyjnym gitarzystą. Wypracował szereg unikatowych, nieznanych wcześniej technik gry na gitarze elektrycznej, stworzył własny unikatowy styl. Zrewolucjonizował niemal każdy aspekt gry na gitarze elektrycznej i wyniósł grę na niej do sztuki wirtuozerskiej, niedościgłej przez następne pokolenia gitarzystów. Jako jeden z pierwszych muzyków, eksperymentował z efektami, w tym ze stereofonicznym efektem brzmieniowym, co na tamte czasy było prawdziwym działaniem innowacyjnym w muzyce. Po sukcesie w Europie zdobył popularność także w Stanach Zjednoczonych, do czego przyczynił się jego występ na festiwalu w Monterey w 1967 roku. Później był głównym artystą festiwalu Woodstock (1969) i festiwalu na wyspie Wight (1970). Zmarł nagle w wieku niespełna 28 lat. Po jego śmierci wydano setki płyt co czyni go prawdopodobnym rekordzistą w ilości pośmiertnie wydanych albumów. 1 maja 2012 roku na wrocławskim rynku pobito po raz kolejny Polski Rekord Guinnessa w ilości gitarzystów grających jednocześnie „Hey Joe” - najbardziej znany utwór Jimiego Hendrixa. Próby bicia rekordu w dwu poprzednich latach (2010 i 2011) zakończyły się niepowodzeniem, ale może to udział brata legendarnego gitarzysty - Leona Hendrixa, który był honorowym gościem jubileuszowej 10-tej edycji tak zmobilizował polskich fanów, że w tłumie ponad 7 tysięcy stawili się na rynku i zgodnym gitarowym chórem ustanowili nowy rekord. Warto dodać, że rekord amerykański przebili ponad trzykrotnie! Kolejne próby bicia Polskiego Gitarowego Rekord Guinnessa to okazja do zobaczenia i posłuchania polskich oraz światowych sław gitarowego grania.
źródło: 30minut

 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: