11 sierpnia o godz. 18.00 rozpocznie się w Rynku koncert „Letnia Serenada” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Zbigniew Wodecki. Rynek będzie zamknięty dla ruchu kołowego od godz. 8.00 do 22.00., ale Wałbrzyszanie będą mieli swobodne dojście na koncert. Dla bezpieczeństwa publiczności i porządku, organizatorzy koncertu wyznaczą specjalnymi barierkami przejścia od wszystkich ulic dochodzących do Rynku. Ze względu na wielkość estrady i konieczne wydzielenie miejsc na nagłośnienie, zostanie otoczona barierkami, zamknięta strefa koncertowa, dlatego organizatorzy zwracają się z prośbą do słuchaczy o nieprzechodzenie przez barierki wydzielające tę strefę. Nad bezpieczeństwem słuchaczy czuwać będą służby medyczne, ochrona koncertu, straż miejska i policja. Zapraszamy Wałbrzyszan na to niezapomniane widowisko! Patronat nad koncertem objął Prezydent Wałbrzycha Pan Roman Szełemej. Koncert jest dofinansowany z budżetu Miasta Wałbrzycha.
Jednocześnie Filharmonia Sudecka zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie fotograficznym „Koncerty w plenerze 2012” – orkiestra Filharmonii Sudeckiej podczas występów. Chcemy zainteresować miłośników fotografowania samymi koncertami i tym, co dzieje się przed - mrówczymi przygotowaniami do wydarzenia. Na zwycięzców czekają nagrody, które będą wręczone przed jednym z koncertów symfonicznych, a wybrane prace zostaną wyeksponowane na wystawie w siedzibie Filharmonii Sudeckiej.Więcej informacji o Konkursie można uzyskać w siedzibie Filharmonii i na stronie filharmonia-sudecka.pl (red)
źródło: 30minut
Prawdziwą muzyczną ucztę zgotowali, zgromadzonej licznie publiczności w Bibliotece+ Centrum Kultury, artyści z Only Kwartet. Koncert rozpoczął się krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2025 roku
czytaj więcejWielkimi krokami zbliża się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nie może go zabraknąć w Głuszycy. Zapraszamy serdecznie 25 stycznia do wspólnego grania! Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji!
czytaj więcejZapraszamy na wyjątkowe świętowanie pełne wzruszeń, muzyki i międzypokoleniowej radości w Galerii Victoria - 21 stycznia w godzinach 11:00 - 15:00.
czytaj więcejW Bazylice Mniejszej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie odbył się niezwykły koncert kolędowy „Kolędy przy kominie” w wykonaniu zespołu Pectus. Wypełniona po brzegi świątynia, piękne dźwięki kolęd i pastorałek oraz wyjątkowa atmosfera sprawiły, że był to wieczór pełen wzruszeń, nostalgii, ale także energii i subtelnego humoru.
czytaj więcejBurmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz serdecznie zaprasza mieszkańców oraz gości na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w ramach obchodów święta Trzech Króli. Gwiazdą wieczoru będzie znany i ceniony polski chór Sound’n’Grace.
czytaj więcej