sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Płyta chóru Pryma Voce
2011-12-12 11:03

Wydana niedawno nowa płyta chóru Pryma Voce z III LO w Świdnicy pt. „Hallelujah” pojechała do Szwecji. Trafi na dwór królewski Karola XVI Gustawa i Królowej Silvii. Wszystko przez wydarzenia z tegorocznej wizyty pary królewskiej w świdnickim Kościele Pokoju, gdzie chór miał swój koncert. Wizyta królewskiej pary ze Szwecji była dla Świdnicy i całego powiatu ogromnym wydarzeniem. Swoje pięć minut miał wtedy również chór Pryma Voce z III LO, który został poproszony o przygotowanie kilku najpiękniejszych pieśni i zaprezentowanie ich w murach Kościoła Pokoju. - Chór naszej szkoły przeżył wtedy niezapomniane chwile. Na pamiątkę tego wydarzenia powstała płyta „Hallelujah”, na której znalazły się wszystkie wykonane w tym uroczystym dniu utwory. Płytę wysłaliśmy do Szwecji i czekamy teraz na odpowiedź z dworu królewskiego, czy nasze pieśni spełniły oczekiwania wrażliwej na piękno muzyki pary królewskiej. – mówi Barbara Piórkowska, która na co dzień przygotowuje chórzystów do występów. Produkcja płyty trwała ponad pół roku. Na krążku znalazło się sześć utworów, między innymi „Hallelujah” z muzyką i słowami Leonarda Cohena, „Jesus Christ You are my life” hymn Światowych Dni Młodzieży, który skomponował ksiądz Marco Frisina, czy piękna, religijna pieśń z RPA „Siyahamba”. Nagranie płyty to wynik pracy wielu osób. Powstała ona w studiu nagrań III LO przy pomocy realizatora dźwięku Grzegorza Gołębiewskiego. Chór przygotowały Teresa Pulsakowska- Daniel, Bogumiła Patała i Barbara Piórkowska. Stroną graficzną płyty zajął się dyrektor szkoły Ryszard Skórka.


- Udało nam się stworzyć niepowtarzalne wydawnictwo przy wykorzystaniu wszystkich możliwości szkolnego studia nagrań. Z pomocą środków Powiatu Świdnickiego oraz Urzędu Miasta w Świdnicy płyta została powielona w dużym nakładzie. – cieszy się dyrektor III LO Ryszard Skórka. Pierwsze egzemplarze płyty zostały wysłane do pary królewskiej do Szwecji. Płyty trafiły także do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Świdnicy jako materiały promujące naszych zdolnych artystów.
źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: