sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Wieniawski w Szczawnie
2011-09-19 14:30

Już dzisiaj koncertem jeleniogórskiego zespołu „Klassik Modern” rozpocznie się 46-ty Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego. Przez trzy dni miłośnicy muzyki poważnej nie powinni omijać Szczawna-Zdroju. Tradycja Festiwalu nawiązuje do pobytów w Szczawnie-Zdroju (wówczas Bad Salzbrunn) XIX-wiecznego kompozytora Henryka Wieniawskiego, który w latach 1855 i 1857 dał dwa koncerty. Tegoroczna edycja Festiwalu to bezpłatne muzyczne spotkania z muzyką klasyczną wykonywane w zabytkowych przestrzeniach jednego z najpiękniejszych uzdrowisk naszego regionu. W trakcie trwającego trzy dni Festiwalu zaprezentują się m.in. „Klassik Modern” Zespół Kameralny Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Janko Raseta w ramach koncertu młodych talentów, Krzysztof Jakowicz – skrzypce i zespół „Kameleon Septet” z programem „Miłośnie i filmowo”. Zwieńczeniem Festiwalu będzie 25 września wyjątkowy koncert poświęcony pamięci wieloletniego dyrektora artystycznego Festiwalu i dziennikarza - Janusza Mencla.


źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: