sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Koncertowy październik
2011-09-26 14:36

Gratka dla miłośników muzyki pop i rock w Wałbrzychu. Na październik są zapowiedziane trzy niezwykle interesujące koncerty.

Pierwszy już 2 października. W Sali koncertowej hotelu „Maria” wystąpi, cieszący się niesłabnącą popularnością Maciej Maleńczuk, z zespołem Psychodancing. – Artyści wykonają utwory z ostatniej płyty Maleńczuka, „Wysocki” – zapowiada organizator koncertu, Grzegorz Kruczyński. Z wywiadów z artystą wiadomo, że teksty Wysockiego zostały pieczołowicie przetłumaczone, a siedmiostrunna gitara zastąpiono oprawą muzyczną, autorstwa muzyków z „Psychodancingu”: Macieja Muraszko, Jakuba Frydrycha, Andrzeja Laskowskiego i Grzegorza Stasiuka. Kolejna muzyczna uczta, to autorski projekt Pawła Mąciwody, jedynego polskiego gitarzysty, występującego z legendarnym zespołem rockowym „Scorpions”. Projekt Stirwater, to rockowe ballady w wydaniu akustycznym, wykonywane na scenie z nowojorskim wokalistą Efremem Wilderem oraz meksykańskim perkusistą, Tomem Sanchezem, związanym niegdyś z grupą Vintage.


Mąciwoda ma za sobą niezwykle bogatą przeszłość muzyczną i występy w wielu różnych formacjach, m.in. także w USA. Grał z TSA i Oddziałem Zamkniętym, a w 2003 r. zwerbowali go niemieccy giganci hardrocka, Scorpions. Z tą grupą nagrał sześć płyt. Stirwatera będzie można posłuchać 21 października w Sali koncertowej hotelu „Maria”. - To będzie wyjątkowy, magiczny koncert – zapewnia Grzegorz Kruczyński. Po tygodniu, czyli 28 października, do Wałbrzycha przyjedzie niezwykle popularny („Maszynka do świerkania), także za sprawą programów telewizyjnych, Czesław Mozil, znany głównie jako Czesław Śpiewa. Swoją debiutancką płytę, zatytułowaną „Debiut” wydał trzy lata temu, od tej pory cieszy niesłabnącym zainteresowaniem. Jego piosenki, śpiewane łamanym polskim językiem (Czesław Mozil urodził się w polskiej rodzinie w Danii, gdzie spędził dzieciństwo i młodość) mają niepowtarzalny klimat in urok. Artysta wystąpi 28 października, także w „Marii”. Początek wszystkich koncertów o 20.

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: