sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Warsztaty wokalne dla młodych świebodziczan
2010-10-24 17:57

Już po raz drugi utalentowana muzycznie świebodzicka młodzież i dzieci mogły uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach wokalnych, prowadzonych przez wykwalifikowanych muzyków-instruktorów śpiewu. Tym razem intensywne pięciodniowe warsztaty prowadził pan Dariusz Jaros – muzyk, pianista, kompozytor i aranżer. Jego autorskie piosenki do własnych tekstów oraz tekstów Tadeusza Szarwaryna znajdują się na płytach dla dzieci i młodzieży „Młodzi Artyści Śpiewają” wydanych w 2008 i 2009 roku.

Muzyk współpracował także przy nagraniu płyty Dagmary Korony pt. „Dzień dobry” (płyta ukazała się w 2008 r.). Pan Dariusz współpracował między innymi z Piotrem Rubikiem (Festiwal „Tańczące Eurydyki”), Jerzym Satanowskim (spektakl „A wszystko to Ty” piosenki Marka Grechuty), Krzysztofem Kiliańskim, Aleksandrem Mrożkiem (płyta „ Lepiej niż wczoraj” ukazała się w 2009 roku), Grażyną Łobaszewską i Lorą Szafran przy realizacji Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” w Świdnicy. W 2008 roku wielkim sukcesem cieszył się spektakl w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego „Sztuka, ach sztuka…” z autorską muzyką Dariusza Jarosa w wykonaniu orkiestry pod jego kierownictwem.


Pan Dariusz pracował nad emisją głosu młodych wykonawców, melodią, interpretacją wokalną i sceniczną, intonacją i ruchem scenicznym.
Dużą popularnością cieszyły się również zajęcia prowadzone przez młodego wokalistę i realizatora dźwięku – pana Mateusza Gancarczyka, który odpowiedzialny był za rozśpiewywanie poszczególnych grup, naukę pracy z mikrofonem i sesje nagraniowe w przenośnym studiu nagrań. Pan Mateusz w pracy z młodzieżą wykorzystywał również własne doświadczenia sceniczne, gdyż jako utalentowany wokalista jest laureatem wielu, zarówno ogólnopolskich, jak i europejskich konkursów piosenki.

W warsztatach wzięła udział świebodzicka młodzież i dzieci – Wiktoria Socha, Angelika Lech, Klaudia Wysoczańska, Oliwia Andrasz, Kornelia Magiera, Natalia Kubiszewska, Julia Byra, Joanna Mirowska, Klaudia Zyska, Wiktoria Smędra, Joanna Jankiewicz, Paulina Liphardt i Natalia Różańska. Uczestnicy świetnie bawili się podczas zajęć, z łatwością zmieniając każdą chwilę ciężkiej pracy wokalisty w fascynującą przygodę. Już dziś z niecierpliwością czekają na kolejne takie przedsięwzięcie. Koncert „Jesienny pan”, podczas którego młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności , mogliśmy podziwiać w trakcie uroczystych obchodów 60-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach.

Organizatorem warsztatów wokalnych było Stowarzyszenie Bona Fide, a odpowiedzialnymi za jego realizację - panie Joanna Gulbicka-Byra i Alicja Banaszak. Projekt sfinansowano z gminnej dotacji na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

 

źródło: swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: