sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Jubileusz Społecznego Ogniska Muzycznego w Świebodzicach
2010-10-21 14:45

Do soboty, 23 października, potrwają obchody jubileuszu 50-lecia Społecznego Ogniska Muzycznego w Świebodzicach. Już pół wieku ognisko zaszczepia w młodych ludziach miłość do muzyki, a dorośli dziś absolwenci zawsze z radością uczestniczą we wszelkich uroczystościach swojej "szkoły".

Tak było i w środę, 20 października, podczas koncertu inaugurującego obchody jubileuszu. W sali Klubu Seniora (dawny "Włókniarz") zebrało się spore grono sympatyków, podopiecznych i osób zaprzyjaźnionych z Ogniskiem. Koncert rozpoczął się bardzo sympatycznym akcentem - utwór na dwie ręce na pianinie wykonały panie: Teresa Kożuchowicz i Cecylia Tabiś. Żona pana burmistrza Bogdana Kożuchowicza i szefowa świebodzickiej filii firmy Aquapol to uczennice Ogniska, zresztą stosownie do tej okazji panie ubrały granatowe spódnice a we włosach zawiązały wstążki. Choć obie miały ogromną tremę, utwór zagrały znakomicie i otrzymały gromkie brawa (a od dumnych małżonków piękne bukiety kwiatów).Koncert inauguracyjny prowadziła Róża Stolarczyk, przemówienie okolicznościowe wygłosił obecny dyrektor ogniska, Krzysztof Michalski. Głos zabrał także przewodniczący Wałbrzyskiego Towarzystwa Muzycznego Stanisław Góra, pod którego opieką funkcjonuje świebodzickie ognisko i 6 innych tego typu ognisk w regionie. Były także pamiątkowe dyplomy i odznaczenia dla osób, które szczególnie zasłużyły się w działalności SOM. Otrzymał je m. in. burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz, który znany jest z bardzo szerokiego wsparcia dla działalności kulturalnej i społecznej w mieście.

A potem rozpoczęła się już część muzyczna, swoje talenty zaprezentowali podopieczni Ogniska.

Kolejne wydarzenia w ramach jubileuszu to:

* 21 października, g. 17., aula Szkoły Podstawowej nr 3 - koncert gościnny Społecznego Ogniska Muzycznego z Wałbrzycha oraz koncert zespołu Gospel
* 22 października, g. 17, sala dawnego "Włókniarza" - koncerty gościnne SOM z Dzierżoniowa i Kłodzka
* 23 października, g. 17, sala reprezentacyjna Miejskiego Domu Kultury - koncert zespołu muzycznego absolwentów; prezentacja historii SOM oraz uhonorowanie absolwentów SOM; po przerwie koncert w wykonaniu wybranych absolwentów, wspólny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Waldbröl (partnerskie miasto Świebodzic) a na zakończenie recital Agnieszki Broczkowskiej-Leśny.
 

 

źródło: swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: