sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Strzegomscy melomani na premierze we Wrocławiu
2010-10-07 21:57

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki. Ten szczególny dzień, a także Inaugurację Roku Kulturalno-Oświatowego postanowili uczcić strzegomscy melomani.


W piątek 1 października 2010 r. członkowie Klubu Melomana działającego przy Strzegomskim Centrum Kultury wzięli udział w inauguracji II Festiwalu Opery Współczesnej, który rozpoczął się właśnie w Operze Wrocławskiej.
Festiwal zapoczątkowała polska prapremiera dzieła Bohuslava Martinu „Legendy o Maryi” przygotowana w koprodukcji z Narodnim Divadlem w Pradze.

Spektakl podzielony na cztery części, wzorowany legendami starofrancuskimi i staroniderlandzkimi oraz pastorałem z muzyką inspirowaną muzyką ludową oraz jazzem - pełną ekspresji i siły wyrazu, a także chórem Teatru Narodowego w Pradze, który swoje partie wykonywał w lożach opery, wywarł ogromne wrażenie nie tylko na strzegomskich melomanach, ale na całej licznie zgromadzonej w operze publiczności.

Wspaniała uczta duchowa, dokonała się nie tylko za pośrednictwem kreacji aktorskich, znakomitych głosów młodych solistów Teatru Narodowego w Pradze, ciekawej scenografii i grze świateł, ale również granej niezwykle rzadko w Polsce muzyce czeskiego kompozytora Bohuslava Martinu. Wszystkie te elementy złożyły się na wspaniałe widowisko, które na długo pozostanie w pamięci melomanów.

Klub Melomana działający przy SCK zaprasza na swoje cotygodniowe spotkania, które na czas remontu SCK odbywają się w Domu Parafialnym w każdy wtorek o godz. 16.00.

 

źródło: strzegom.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: