sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Terapeutyczne warsztaty plastyczno-muzyczne
2008-10-24 15:39

W zamkowej scenerii będą odbywały się warsztaty zorganizowane przez BWA. Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA Zamek Książ organizuje terapeutyczne warsztaty plastyczno-muzyczne, połączone z elementami pracy edukacyjnej - zapobieganie eskalacji problemów uzależnień poprzez profilaktyczne działania warsztatowo-edukacyjne dla osób z grup szczególnego ryzyka, lecz jeszcze nie uzależnionych. Warsztaty odbywać się będą o października do grudnia a skierowane są do dzieci i młodzieży. - Współcześni ludzie żyją bardzo szybko, zamykają się w sobie. Galeria proponuje terapię przez sztukę, która to pozwala poznać własne możliwości. Celem zajęć jest rozwijanie uczuć społeczno-moralnych i estetycznych, stworzenie warunków na zaspokajanie potrzeb rozwojowych, wzbogacanie wyobraźni, wyzwalanie naturalnych instynktów kreacyjnych, rozwijanie zainteresowań własnych i zdolności, kształtowanie czynnej postawy, jak również ukierunkowywanie aktywności poznawczej dziecka. Rozwój manualny i intelektualny możliwy jest poprzez bezpośredni jak i pośredni kontakt za sztuką - wyjaśnia Alicja Młodecka, dyrektor BWA. Zajęcia rozpoczęły się w październiku i potrwają do grudnia tego roku.


W ramach tego cyklu odbędzie się 6 spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży. Spotkania dla dzieci ze słowem i muzyką poprowadzi aktorka Teatru Lalki i Aktora Barbara Ziółkowska, a spotkania ze sztuką artysta plastyk Emilia Heiler Natomiast warsztaty dla młodzieży: spotkania ze słowem i muzyką poprowadzi aktorka Teatru Lalki i Aktora Barbara Ziółkowska, natomiast spotkania ze sztuką artysta plastyk Andrzej Konik. Warsztaty odbywać się będą w salach Galerii, w zamkowej scenerii i towarzyszyć będę profesjonalnej wystawie "Korczak i jego dzieło". Tematem wystawy jest postać i twórczości Janusza Korczaka - lekarza, wychowawcy, pisarza, orędownika – prezentująca ilustracje do najważniejszych utworów J. Korczaka. Autorami ich są wybitni artyści, laureaci wielu nagród, zarówno ci, którzy tworzyli znaną w świecie "polską szkołę ilustracji", jak i przedstawiciele młodego pokolenia. - Chętnych zapraszamy do skontaktowania się z nami: Biuro Wystaw Artystycznych BWA "Zamek Książ", Lilianna Kwiatkowska 074 665 88 24, edukacja@bwa.walbrzych. pl / wystawy@bwa.walbrzych. pl - zachęcają organizatorzy warsztatów.
Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: