sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Muzyczne lato
2008-08-22 13:54

W ten weekend rozpoczyna się Sudeckie Lato Muzyczne 2008. Melomani nie mogą się już doczekać kolejnej edycji Sudeckiego Lata Muzycznego 2008. Ich cierpliwość zostanie nagrodzona w dwa ostatnie weekendy sierpnia. Kolejny raz Letnia Serenada rozbrzmiewać będzie 23 sierpnia od godziny 18.00 na wałbrzyskim Rynku, który w ten jeden, wyjątkowy i niezapomniany wieczór zamieni się w wielką scenę operową. Z estrady popłyną pod niebo czarowne dźwięki operowych i operetkowych arii i duetów za sprawą zaproszonych solistów: Romy Jakubowskiej - Handke (sopran), Tomasza Jedza (tenor) i Dymitra Fomenko (tenor). - Słuchając tej muzyki poczujemy atmosferę arystokratycznych salonów, wystawnych rautów
i będziemy świadkami zawiłych miłosnych intryg, które rozgrywać się będą na estradzie. Każdy, kto zapragnie pozostać w tej wyjątkowej scenerii będzie mile widziany w Sali Koncertowej Filharmonii Sudeckiej 28 sierpnia o godzinie 19.00. Do wokalnych potyczek staną soliści polskich scen operowych, których kunszt śpiewaczy podziwiać będziemy podczas Turnieju Tenorów Polskich.


W ich wykonaniu posłuchamy nie tylko wspaniałych arii, ale także popularnych piosenek, które znamy i zawsze chętnie nucimy. Na obydwu koncertach wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego, a publiczność barwnymi historiami bawić będzie Sławomir Pietras. Zapraszając Państwa na koncerty Sudeckiego Lata Muzycznego gwarantujemy nie tylko wspaniałą ucztę muzyczną, ale postaramy się sprawić, by choć na chwilę nasze myśli sięgnęły gwiazd i byśmy tak, jak Mozart spróbowali poczuć coś, co nie jest z tego świata - zachęca Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Bilety na te koncerty są do nabycia w Biurze Koncertowym Filharmonii Sudeckiej przy ul. Słowackiego 4 (tel.074/ 842 28 93). Na Letnią Serenadę bilety kosztują 50 zł (w sektorze VIP ) oraz 5 zł. Natomiast na Turniej Tenorów Polskich wejściówki kosztują odpowiednio: 50 zł (normalny) i 30 zł.
Źródło:
(RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: