sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Dyrektor Filharmonii odwołany
2010-09-17 12:47

Marszałek województwa dolnośląskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Filharmonii Sudeckiej. Dariusz Mikulski swoje obowiązku oficjalnie pełnić będzie do 30 września.


Informacja o rozpoczęciu procedury odwołania Dariusza Mikulskiego ze stanowiska dyrektora, ukazała się na stronach Urzędu Marszałkowskiego na początku sierpnia. O powodach było wiadomo tylko tyle, że dotyczą nieprawidłowości finansowych, które ujawniła kilkumiesięczna kontrola. Wkrótce jednak, za sprawą walczącego o popularność przed wyborami samorządowymi Andrzeja Zibrowa, światło dzienne ujrzał szczegółowy raport pokontrolny. Z dokumentu wynikało, że dyrektor dość beztrosko podchodził do wydawania publicznego grosza, równie lekko były traktowane obowiązujące w rachunkowości przepisy. W zaleceniach pokontrolnych, Urząd Marszałkowski domaga się od dyrektora zwrotu 292 tys. zł. Na razie jednak jedyną konsekwencją tej sytuacji jest zwolnienie z pracy głównej księgowej, Ewy Owsiany, która w sądzie pracy będzie domagać się uznania wypowiedzenia za bezpodstawne.Marszałek długo podejmował tę decyzję. O nieprawidłowościach w filharmonii było wiadomo już w listopadzie ubiegłego roku. Tymczasem pierwsza, nieśmiała reakcja nastąpiła dopiero w sierpniu 2010 r. Przebywający w tym miesiącu w Wałbrzychu marszałek Marek Łapiński, w ogóle nie chciał o sprawie Mikulskiego rozmawiać. Sam Mikulski na ostatniej konferencji prasowej, zorganizowanej z okazji wystawienia “Traviaty” podkreślał sukcesy Filharmonii Sudeckiej, zapewniał o złożeniu obszernych wyjaśnień, wskazywał główną księgową, jaką winną zaniedbań. Nie zdążył. W tym tygodniu odwołano Dariusza Mikulskiego z funkcji dyrektora Filharmonii Sudeckiej. Prace straci 30 września. Wcześniej, bo 24 września, w niesamowitej scenerii Starej Kopalni rozegra się dramat Traviaty, bohaterki opery Giuseppe Verdiego.
Nie wykluczone, że sprawa znajdzie również swój finał w prokuraturze. - Otrzymałem informację od Dyrektora Wydziału Kontroli, Skarg i Wniosków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pana Tadeusza Bazydło, iż w związku z wynikami kontroli przygotowane już jest przez urząd wystąpienie do prokuratury. Czeka ono na podpis osoby upoważnionej przez Marszałka. Stanie się to najprawdopodobniej w poniedziałek 20.09.2010 - informuje Andrzej Zibrow, przewodniczący Fundacji Rozwoju Filharmonii Sudeckiej.

 

źródło: regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: