sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Zagrają w na Dniach Strzegomia
2010-09-09 15:26

17 września 2010 - RYNEK godz. 17.00

COOL TIME
Zespół Cool Time powstał w sierpniu 2008 r.
W skład zespołu wchodzili wtedy: Piotr Rudnicki(gitara wokal) Paweł Ubycha (bass) Jacek Filippowicz (perkusja) Krzysztof Radziun (gitara) Edek (wokal) Chłopaki zagrali kilka koncertów. W grudniu 2008 kapela chwilowo zawiesiła działalność. W marcu nastąpiła reaktywacja, która przyniosła ze sobą zmianę w składzie. Od zespołu odeszli Jacek Filipowicz, Krzysztof Radziun
i Edek. Na ich miejsce dołączyli: Wojciech Kluba (gitara rytmiczna) Maciej Lis (perkusja) W takim składzie grają do tej pory. Przed zespołem koncerty i nagranie własnej płyty.



ZERO PROCENT
Założycielami zespołu byli Mateusz Koliński (perkusja) i Krzysztof Brzeziński (instrumenty klawiszowe). Wraz z wokalistką Sabiną Szydło i gitarzystą Pawłem Sierakowskim po raz pierwszy wystąpili w ŻOK-u (7.I 2000 r.) podczas "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Zagrali wówczas trzy utwory. Swój pierwszy sukces kapela odnotowała w czerwcu 2000 r. zdobywając I miejsce na III Przeglądzie Młodych Talentów Żarów 2000. Kolejny sukces, to wyróżnienie podczas Dolnośląskich Spotkań Muzyków Rockowych "Złota Struna" w Piławie Górnej (październik 2000 r.). Występowali również podczas koncertu z okazji "Światowego Dnia Walki z AIDS" w Świdnickiej Baszcie (1.XII 2000 r.). Wtedy to, brzmienie muzyczne zespołu zostało wzbogacone o gitarę basową, na której rozpoczął grę Chris. Od tamtej pory zespół przeszedł wiele zmian w składzie, głównie na stanowisku wokalisty. Od 2004 roku do dziś wokalistą zespołu jest Kamil Franczak. Mieszkaniec Nysy, wokalista studia wokalnego działającego pod kierownictwem mgr Romana Hudaszka (muzyka, pianisty, kompozytora m.in. Rudiego Schubertha, Zbigniewa Wodeckiego). Kamil Franczak jest laureatem wielu festiwali, a w 2005 roku wziął udział w IV edycji programu Idol i dotarł do półfinału. W kwietniu 2006 roku zespół rozpoczął współpracę z niezależną firmą fonograficzną Equilibrecords (www.equilibrecords.com) i podpisał kontrakt na wydanie dwóch utworów na składance We'll rock your mind up (wrzesień 2007). Rezultatem tej współpracy był kontrakt na wydanie płyty długogrającej Zero Procent. Album został wydany w maju 2007 roku i nosi nazwę Zero Procent - Inevitable. W marcu roku 2010 zespół pomyślnie przeszedł eliminacje do programu TVP 1 "Śpiewaj i walcz" i znalazł się w finałowej 16tce walczącej o zagranie na koncercie Debiuty w Opolu.

COSMO SQAD
Zespół pisze o sobie:
"Cosmo Squad" zawiązał się jesienią 2004 roku. W tak małym mieście jak Strzegom środowisko muzyczne jest oczywiście zawężone, tym bardziej muzyków, którym zależy na tym, żeby poprzez muzykę płynęło przesłanie jest niewielu. Każdy z nas ma oczywiście muzyczną przeszłość, która zapisała się mniej więcej o dekadę początku punk rocka w Polsce. Dziś bardziej rozwinięci muzycznie lubimy powracać, staramy się jak najwięcej wykorzystać te doświadczenia w naszej muzyce. Jesteśmy otwarci. Łączymy w naszych utworach różne style. Jednak w części lirycznej staramy się wnosić przekaz poprzez niebanalną treść. Za nami koncerty na rodzimej scenie i za granicą. W 2007 roku dzięki współpracy z Burmistrzem Strzegomia udało nam się wydać demo na łamach Gazety Strzegomskiej. Tej jesień zaczynamy pracę nad debiutancką płytę. Nasze oczy są otwarte, bo będąc czujnymi - nie jesteśmy obojętni, nie będąc obojętni - jesteśmy twórczy. Taka jest prawda, prawda o Cosmo Squad

LIPALI
Lipali - polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański. W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego do grupy dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik z którymi w składzie nagrał m.in. albumy Pi (2004) i Bloo (2007). W 2008 roku grupa uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku rock/metal za wydawnictwo Bloo. 27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazał się czwarty album grupy pt. Trio. Na albumie ukazała się m.in. interpretacji utworu "Biała flaga" z repertuaru grupy Republika. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.

18 września 2010 - RYNEK godz. 15.00

LOS BAHAMOS DESPERADOS
To profesjonalny zespół składający się z muzyków i tancerzy wykonujących przeboje muzyki latynoamerykańskiej. Artyści grają, śpiewają i żywiołowo tańczą,
co sprawia, że w efekcie prezentują barwne widowisko. Tańce są wykonywane przez mistrzowskich tancerzy specjalizujących się w tańcach latynoskich. Koncert zespołu "Los Bahamos Desperados", to prawdziwa uczta dla miłośników tego gatunku muzyki.

To znakomite połączenie gorących rytmów latino, znanych przebojów takich jak: "LaBamba", "Guantanamera", "Bamboleo", "Baila Me" itp..."Los Bahamos Desperados" koncertuje na polskich i zagranicznych estradach od wielu lat i zdobył już uznanie ogromnej rzeszy publiczności. Potwierdzeniem wspaniałych walorów artystycznych grupy, jest zainteresowanie ze strony mediów. Zespół gościł przez wiele miesięcy na antenie TV POLSAT, w emitowanym teledysku "RAMONA"

VIDEO
Zespół VIDEO istnieje blisko dwa lata i ma na swoim koncie debiutancki album "Video Gra" (marzec 2008), z którego pochodzą przeboje "Bella", kontrowersyjny "Oglądaj tv", przebój lata 2008 - "Idę na plażę", duet z Anią Wyszkoni "Soft" oraz ostatni - "Będzie piekło". W 2008 roku grupa wystąpiła na dwóch festiwalach: Top Trendy (z piosenką "Idę na plażę"), gdzie zdobyła Nagrodę Dziennikarzy oraz na Sopot Festival z piosenką "Soft" i gościnnym udziałem Ani Wyszkoni. Ten romantyczny, ale i pełen rockowej energii utwór stał się jednym z największych przebojów 2008 roku. Muzyka Video to nowoczesny, gitarowy rock z pełnymi szczerości i dobrego humoru tekstami wokalisty Wojtka Łuszczykiewicza. Ten charyzmatyczny frontman potrafi swoją szczerością i błyskotliwością porwać tłumy, co regularnie udowadnia podczas koncertów, których Video gra bardzo dużo i podczas których, jak mawiają starzy i obłąkani Indianie - nie bierze jeńców. VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Jamaica, Funky Koval , Budyń, Daniel Love.

ANIA WYSZKONI
Ania Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 roku w Tworkowie na Górnym Śląsku) - od 14-tu lat wokalistka zespołu Łzy, a od 2009 roku również artystka solowa. Właścicielka trzech Platynowych i dwóch Złotych Płyt. Ma na swoim koncie (jako współkompozytorka i autorka tekstów) wiele przebojów, zarówno solowych, jak i nagranych wspólnie z grupą Łzy, które na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki.

Kariera medialna Ani rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Tam została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu "Szansa na sukces", który wygrała w marcu 2000 roku śpiewając piosenkę grupy Myslovitz "Długość dźwięku samotności". Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu "Po-Graj" w Opolu, gdzie występowała już wspólnie z zespołem Łzy. Wydany w 2001 roku drugi album Łez pt. "W związku z samotnością", dzięki takim hitom, jak "Agnieszka" czy "Narcyz" osiągnął niebagatelny sukces rynkowy zdobywając status Platynowej Płyty (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy). Ten album przyniósł Ani oraz zespołowi Łzy ogólnopolską popularność i ogromną sympatię fanów, jednak dopiero wydana w 2003 roku czwarta płyta, "Nie czekaj na jutro", pozwoliła Jej na dobre zagościć w ogólnopolskich mediach i na radiowych playlistach. Przyczyniło się do tego zdobycie Nagrody Publiczności w konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za piosenkę "Oczy szeroko zamknięte", która stała się jednym z największych przebojów zespołu Łzy. Album "Nie czekaj na jutro" również pokrył się platyną (ponad 80 tys. egz.).

W 2008 roku Ania Wyszkoni wzięła gościnny udział w nagraniu piosenki "Soft" zespołu Video, która stała się jednym z największych przebojów 2008 roku, przez ponad pół roku okupując radiowe playlisty. Z zespołem Video Ania wystąpiła również podczas Sopot Festival telewizji TVN walcząc o nagrodę Bursztynowego Słowika.
W czerwcu 2009 roku ukazał się pierwszy solowy album Ani pt. "Pan i pani", z którego pochodzą przeboje: "Czy ten pan i pani", "Z ciszą pośród czterech ścian" oraz "Lampa i sofa". Z tym pierwszym utworem Ania wywalczyła Srebrną Premierę 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas tego samego Festiwalu Ania została wyróżniona Nagrodą Dziennikarzy i Fotoreporterów.
Na swojej pierwszej solowej płycie Ania Wyszkoni ukazuje zupełnie nową twarz. Jest to najbardziej dojrzałe i eleganckie wcielenie Ani, zarówno muzycznie, jak i wizerunkowo. Ania jest autorką kilku kompozycji i tekstów. Album stanowi smakowitą mieszankę stylów i klimatów najbliższych sercu artystki. Ania otrzymała za niego Złotą Płytę.

Ania Wyszkoni jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Jest również (a właściwie przede wszystkim) mamą ośmioletniego Tobiasza, który zajmuje w Jej życiu i sercu miejsce najważniejsze.

 

 

źródło: strzegom.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: