sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Koncert chóru "Złota Lira" z Bułgarii w Strzegomiu
2010-09-06 11:13

W niepowtarzalnej scenerii i klimacie kościołów: Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Bazyliki Mniejszej pw. Świętych App. Piotra i Pawła w Strzegomiu odbyły się w dniu 31 sierpnia 2010 r. koncerty Żeńskiego Chóru Kameralnego „Złota Lira” z Targovishte z Bułgarii.

Chór działa od 1973 r. i może poszczycić się wieloma sukcesami na światowych scenach w Niemczech, Włoszech, Rosji, Czechach, Grecji Macedonii, Serbii, Hiszpanii i na Węgrzech.Dyrygentem i kierownikiem artystycznym „Złotej Liry” jest od 1998 r. Pani Iliana Ivanova.
Artystki przyjechały do Polski w ramach IV edycji Festiwalu „Wielokulturowy Śląsk – Muzyka, Sztuka Łączy”, organizowanego przez Fundację Alfa z Wrocławia. W Strzegomiu chór gościł na zaproszenie Strzegomskiego Centrum Kultury.

Wspaniały koncert w wykonaniu 35 chórzystek oczarował strzegomską publiczność. Starocerkiewne pieśni sakralne zaśpiewane na 4 głosy rozbrzmiewały w strzegomskich świątyniach z niesamowitą mocą.
Jak stwierdzili słuchacze, było to wyjątkowe przeżycie, a długim owacjom nie było końca.

Strzegomskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania Księżom Proboszczom obu Parafii: ks. Prałatowi Markowi Babuśce i Ks. Proboszczowi Markowi Żmudzie za pomoc we współorganizacji koncertów oraz Fundacji Alfa z Wrocławia za możliwość zaproszenia do Strzegomia tak znamienitych artystek. Dziękujemy również niezrównanej strzegomskiej publiczności, która owacjami doceniła talent i artyzm, prezentujących się artystek.

 

źródło: strzegom.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: