sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Filharmonia Sudecka orientalnie
2008-10-03 13:56

Filharmonia Sudecka ma kolejną propozycję dla melomanów. Już dziś wieczorem przed wałbrzyską publicznością wystąpi Chińska pianistka Yang Jiang. Koncert rozpocznie się o godz 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. W programie koncertu znalazły się następujące utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta: Uwertura do opery Cosi fan tutte, Koncert fortepianowy F - dur KV 459 oraz Symfonia Es - dur KV 543. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Dariusz Mikulski, a gwiazdą wieczoru będzie Yang Jiang. - Artystka pochodzi z rodziny muzycznej mieszkającej w Pekinie. Od trzeciego roku życia uczyła się grać na fortepianie, a mając 19 lat studiowała w Zentralen Konservatoriums w Pekinie.


Następnie doskonaliła warsztat gry na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki w Wiedniu u prof. Carmen Graf - Adnet, który ukończyła z tytułem magistra sztuki. Wiosną 2007 roku uzyskała także tytuł doktora filozofii. Jeszcze podczas studiów otrzymywała liczne nagrody na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Prowadziła działalność koncertową w Europie i Azji biorąc udział w różnych muzycznych projektach. Jako solistka współpracuje z wieloma słynnymi orkiestrami w Europie, jak Mozarteum Orchester Salzburg, Philharmonia Wien czy Grazer Symphonischen Orchester. W najbliższym czasie będzie koncertować w Grossen Musikvereinsaal w Wiedniu z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej. Interpretacje utworów z różnych epok prezentowanych przez Yang Jiang charakteryzują się głębokim tonem, bogactwem uczuć, wysublimowanym smakiem i troską o detale. W swoim repertuarze posiada kompozycje od Bacha poprzez Mozarta, Haydna, Beethovena, Schuberta, Schumanna, aż po Debussy`ego, Ravela, Weberna i Schönberga, z którymi nagrała kilka płyt CD i DVD - wylicza Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej. Bilety na ten koncert kosztują: I kategoria: 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), II kategoria: 20 zł (normalny) i 15zł (ulgowy). - Zachęcamy także do zakupu abonamentów, które zapewnią państwu stałe miejsce w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej - zachęca Krystyna Swoboda.
Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: