sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Zimowe warsztaty fletowe
2009-02-13 09:27

W Teatrze im. Henryka Wieniawskiego w Szczanie Zdroju rozpoczęły się zimowe warsztaty fletowe. To już dziewiąta edycja cieszącej się dużym zainteresowaniem nauki gry na instrumencie. Projekt jak zwykle przyciągnął do uzdrowiska wielbicieli brzmienia fletu z całej Polski. - Mamy komplet warsztatowiczów. W zajęciach bierze udział 50 czynnych uczestników i 23 biernych. Są to nauczyciele i uczniowie z całej Polski - Krzysztof Brenk, dyrektor Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Zajęcia podczas warsztatów prowadzą: prof. Peter - Lukas Graf ze Szwajcarii, Hans Martin Zill z Niemiec oraz Cezary Traczewski i Łukasz Długosz z Polski. Warsztaty obejmują zajęcia indywidualne z wykładowcami, prace nad aparatem wykonawczym i estetyką gry na instrumencie oraz sprzedaż materiałów pedagogicznych. - Gram dopiero od siedmiu lat. Uczęszczam do liceum w Gdańsku, a moje zainteresowanie fletem wyniknęło przypadkowo. Przyjechałam do Szczawna Zdroju trzeci raz i jestem zachwycona organizacją warsztatów, gdyż każdy dzień jest rozplanowany – mówi Karolina Proś, uczestniczka szczawieńskich warsztatów. Warsztaty fletowe potrwają do 7 lutego.


– Na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplomy, potwierdzające udział w projekcie. Podczas zajęć odbywają się również występy wykładowców wraz z ich uczniami. Natomiast w sobotę odbędzie się koncert podsumowujący w sali szczawieńskiego teatru, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy warsztatów.
(JS) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: