sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Jazz w Filharminii Sudeckiej
2009-02-06 13:17

Filharmonia Sudecka zaprasza na kolejny koncert. - Tym razem na estradzie gościć będziemy wspaniały zespół DIXIE TIGER`S BAND, który wprowadzi nas w atmosferę karnawałowych zabaw dzięki takim melodiom, jak Hello Dolly, Wszyscy Święci, Sexappeal, Va - Bank, Szanujmy wspomnienia, Summertime, Moonlight Serenade i innym – wylicza Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej.


- Gwarantujemy nie tylko świetną muzykę, ale także wspaniałą atmosferę w nowoorleańskich rytmach. Koncerty odbędą się dziś i jutro o godzinie 19.00 w Sali Filharmonii. Bilety na każdy koncert kosztują 30 i 20 złotych – dodaje Krystyna Swoboda.
Zespół DIXIE TIGER’S BAND istnieje od marca 1998 r. Powstał z inicjatywy Jerzego Bobera - klarnecisty i jednocześnie lidera grupy, który skupił wokół siebie miłośników tradycyjnego jazzu. Swym oryginalnym instrumentarium, wyszukanym repertuarem, a także stylizowanym ubiorem Dixie Tiger’s Band nawiązuje do nowoorleańskich tradycji dixielandowych. To właśnie w Nowym Orleanie - z przepojonych tęsknotą do wolności pieśni zatrudnionych na plantacjach bawełny, tytoniu, cukru niewolników z nad Missisipi, muzyki kościelnej białych osadników, która w wykonaniu murzyńskich pastorów była zalążkiem improwizowanej wokalizy, europejskich ballad i hymnów, marszy orkiestr dętych, pieśni gospel, ragtimów i bluesów narodził się Jazz. Ta niezwykle ekscytująca, pełna radości muzyka zyskuje coraz to nowych miłośników.
Zespół koncertuje w Polsce i poza jej granicami promując Dolny Śląsk i miasto Wrocław. Wraz z delegacją urzędu marszałkowskiego brał udział w staraniach o Expo 2008, 2012, Euro 2012 i wiele innych projektów. Swą muzyką uświetnia spotkania polityków, biznesmanów, festyny miejskie i festiwale. Wrocławskiej publiczności znany jest głównie z występów na wrocławskim rynku i spotkań w ogrodzie botanicznym. Decyzją jury Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Old Jazz Meeting Złota Tarka 2008”. Za kontynuowanie tradycyjnego stylu zespół otrzymał prestiżową nagrodę - "Złotą Tarkę".

(RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: