sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Muzyczne podsumowanie
2009-02-13 13:16

Skończył się 2008 rok. Za nami styczeń 2009 roku. Muzyczna rubryka ukazuje się od numeru 214, co dwa tygodnie. Mamy za sobą więc 15 spotkań ze starą, dobrą muzyką.

W trzech numerach pozwoliliśmy sobie na odstępstwo. Złożyliśmy hołd zmarłemu Richardowi Wrightowi z Pink Floyd. Ukłoniliśmy się nieżyjącym: Nalepie i Niemenowi. W listopadowych numerach wspominaliśmy muzyków, którzy zeszli ze sceny, ponieważ sława, pieniądze i używki spowodowały, że nie potrafili się odnaleźć w realnym świecie.


Wybór płyt nie był przypadkowy: chcieliśmy wskazać kilka nurtów, które wypełniają nasze (to jest autorów) muzyczne wnętrze: rock, rock progresywny, muzyka elektroniczna, muzyka filmowa, przeróbki muzyki klasycznej. Wpadliśmy w muzyczne ramiona takich kobiet jak Enya i Kate Bush - to takie muzyczne rodzynki w spódnicach: śliczne i zdolne. To dziwne, że tak mało kobiet wypracowuje sobie trwałe miejsce w show-biznesie...
Przypomnieliśmy twórców muzyki pop przez duże „P”: Abba i The Beatles itd. Przypomnijmy sobie jakie płyty zaproponowaliśmy Czytelnikom na łamach tygodnika 30 minut: nr 214 – Pink Floyd „Dark Side Of The Moon” i Tangerine Dream „Stratosfear”; nr 216 - Yes „Going For The One” i Queen „ A Night At The Opera”; nr 218 – Deep Purple „Made in Japan” i Led Zeppelin „The Song Remains The Same”; nr 220 – Vangelis „Chariots of Fire” i Chuck Mangione „Children of Sanchez”; nr 222 - Emerson Lake And Palmer „Pictures at an Exhibition” i Isao Tomita „Pictures at an Exhibition”; nr 224 – Pink Floyd „Atom Heart Mother” i Vangelis „Heaven and Hell”; nr 226 – Abba „Arrival” i The Beatles „Help”; nr 228 – Breakout „Blues” i Niemen „Katharsis”; nr 230 – Enya „Watermark” i Kate Bush „Hounds Of Love”; nr 232 – King Crimson „In The Court Of The Crimson King” i Marillion “Fugazi”; nr 234 – Richard Wright „Wet Dream”; nr 236 Genesis „Wind And Wuthering” i Jean Michel Jarre „Oxygene”.
Wiem, że znalazły się osoby, które zachęciliśmy do sięgnięcia po opisywane płyty. Na naszej stronie www.30minut.pl Czytelnicy mogą, w czasie długich zimowych wieczorów, zapoznać się z opisywanymi muzykami i ich dziełami. Przed nami kolejna porcja niezwykłych płyt.

Ryszard Stochła / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: