sowie

Muzyka, imprezy oraz wydarzenia muzyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-19 13:15

Ostatni komentarz: Witam- chciałem sprostować, stan surowy nie zagrał w Wałbrzychu, powód- choroba Daniela (bas). Zatem informacja jest nieprawdziwa. Pozdrawiam
dodany: 2009.01.24 12:45:37
przez: Kogut stan surowy
czytaj więcej
Moniuszko rozpocznie Wieniawskiego
2012-07-02 10:53

„Bajka” Stanisława Moniuszki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz partie solowe jednego z najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia Mariusza Patyry zainaugurują dzisiaj o godz. 19.00 w Teatrze Zdrjowym 47. edycję międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego. - „Bajka” na rozpoczęcie to nasz ukłon wobec nieco starszego z Festiwali, im. Stanisława Moniuszki w Kudowie-Zdroju, który w tym roku świętuje swoje 50-lecie – wyjaśnia Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.


W koncercie inauguracyjnym dyrygowanym przez Tomasza Bugaja nie zabraknie także II Koncertu skrzypcowego d-moll op. 22. Po przerwie, gratka dla miłośników wykonawstwa na światowym poziomie - Uwertura do opery „Sroka złodziejka” Gioacchino Rossiniego oraz I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6. Solistą koncertu inauguracyjnego będzie Mariusz Patyra, który jest pierwszym Polakiem- zwycięzcą „Premio Nicolo Paganini” (Genua 2001) i laureatem specjalnej nagrody za najlepsze wykonanie Kaprysów N. Paganiniego. Skrzypek jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego J. Joachima w Hanowerze (1997) i finalistą Międzynarodowego Konkursu Stradivariusa w Cremonie (1998). Artysta zdobył 4 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym C. Nielsena w Odense, a także nagrodę specjalną Odense Sinfonie Orchester (2000). Czar jego kunsztu odkryjemy już podczas piątkowego koncertu. Dzień później o godz. 16.00 w sali kameralnej Teatru Zdrojowego wykład muzykologa prof. Marka Dyżewskiego, a o godz. 19.00 koncert w wykonaniu sopranistki Joanny Klisowskiej z akompaniamentem Mirosława Feldgebela. Ostatni dzień Festiwalu – 3 czerwca - to koncert duetu gitarowego Agnieszki i Witolda Kozakowskich (godz. 17.00, Dom Zdrojowy) oraz rejestrowany przez TVP Wrocław koncert finałowy z udziałem wałbrzyskich filharmoników pod batutą Jerzego Koska. Solistą podczas koncertu będzie skrzypek Piotr Pławner (Teatr Zdrojowy, godz. 19.00). Do Szczawna-Zdroju od 1 do 3 czerwca zapraszają Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Teatr ZdroZdrojowy i Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój. Na koncerty w Teatrze Zdrojowym obowiązują zaproszenia i wejściówki. Te ostatnie można bezpłatnie odebrać w Teatrze Zdrojowym, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Więcej szczegółów na facebook.com/FestiwalWieniawskiego (red)


źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: